Saglabāt

Jūs tagad pametat mājas lapu www.dzemdesmioma.lv. Saites uz citām tīmekļa vietnēm tiek nodrošinātas kā resurs mūsu apmeklētājiem.

Gedeon Richter neuzņemas atbildību par citu tīmekļa vietņu saturu.

15b5fdc13c
/wp-admin/options-general.php?page=emc2-popup-disclaimer%2Femc2pdc-admin.php
025a0d3ec6
4317
1
APSTIPRINĀT
NORAIDĪT
https://pacientiem.dzemdesmioma.lv/
shortcode_only
1
1

TIKAI VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTIEM

Šajā tīmekļa vietnē ietvertā informācija ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem.

Lai apstiprinātu, ka esmu veselības aprūpes speciālists, nospiediet pogu “APSTIPRINĀT”

APSTIPRINĀT NORAIDĪT

Dzemdes miomas diagnostika

No pirmajiem simptomiem līdz diagnozei var paiet līdz pat pieciem gadiem 19

Dzemdes miomas diagnoze

Dzemdes miomas bieži atklāj, veicot iegurņa izmeklēšanu, bet miomas mezglu izmēri un lokalizācija parasti tiek noskaidrota ginekoloģiskās apskates laikā vai visbiežāk – ultrasonogrāfijas izmeklēšanā.

No pirmajiem simptomiem līdz diagnozei var paiet līdz pat pieciem gadiem 19.

Dzemdes miomas iespējams diagnosticēt dažādos veidos 8  gan transvaginalās ultrasonogrāfijas,  gan magnētiskās rezonanses izmeklējumos, gan histerosonogrāfijas, histerosalpinogrāfijas un histeroskopijas izmeklējumos.

Atsauces

  • 481 Atsauce 8 - Evans P., et al. “Uterine fibroid tumors: diagnosis and treatment.” American Family Physician 2007; 75(10):1503-1508.
  • 495 Atsauce 19 - Borah.B, et al. “The impact of uterine leiomyomas: a national survey of affected women.” AM J Obstet Gynaecol. 2013; 209 (4): 319.e1-319.e20

Transvaginālā ultrasonogrāfija

Transvaginālā ultrasonogrāfija ir neinvazīva metode un nav dārga. To uzskata par labāko pirmo izmeklēšanu dzemdes miomas gadījumos, kam, ja nepieciešams, seko tālāka izmeklēšana.

Magnētiskās rezonanses izmeklējumi

Magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējumiem tiek dota priekšroka gadījumos, ja nepieciešama precīzs miomas attēls, t.i. izmērs un lokalizācija. Šādu izmeklēšanu parasti izmanto ķirurģiskas operācijas vajadzībām.

Histerosonogrāfija

Histerosonogrāfijā, kas pazīstama arī kā «fizioloģiskā šķīduma infūzijas sonogramma», izmanto sterilu fizioloģisko šķīdumu, kuru ievada dzemdes dobumā, ļaujot vieglāk iegūt dzemdes dobuma un endometrija vizualizāciju. Šī izmeklēšana ir noderīga gadījumos, ja paciente cieš no smagas asiņošanas neskatoties uz apmierinošiem ultrasonogrāfijas izmeklēšanas rezultātiem. Šo metodi izmanto arī gadījumos, lai noteiktu submukozās miomas apmērus, taču šī ir salīdzinoši invazīva metode.

Histerosalpinogrāfija

Līdzīgi kā histerosonogrāfija, histerosalpinogrāfija tiek izmantota, lai izvērtētu dzemdes miomas apmērus. Šajā izmeklēšanā izmanto iekrāsotu šķīdumu, lai izceltu dzemdes dobumu un olvadus vienlaikus veicot rentgena izmeklēšanu. Šī procedūra galvenokārt izmantota neauglības ārstēšanā, ja to izraisa dzemdes mioma. Izmeklēšanas laikā var novērtēt ne tikai dzemdes miomas, bet arī olvadus vai tie ir atvērti, vai noslēgti. Histerosalpinogrāfija ir salīdzinoši invazīva metode.

Hysteroskopija

Histeroskopijā izmanto histeroskopu – tievu endoskopu, kuram ir optiskie un gaismas kanāli, ievada caur dzemdes kakla kanālu dzemdes dobumā. Lai procedūra būtu pietiekami informatīva, dzemdes dobums tiek paplašināts, tajā ievadot fizioloģisko šķīdumu.