Saglabāt

Jūs tagad pametat mājas lapu www.dzemdesmioma.lv. Saites uz citām tīmekļa vietnēm tiek nodrošinātas kā resurs mūsu apmeklētājiem.

Gedeon Richter neuzņemas atbildību par citu tīmekļa vietņu saturu.

15b5fdc13c
/wp-admin/options-general.php?page=emc2-popup-disclaimer%2Femc2pdc-admin.php
025a0d3ec6
4317
1
APSTIPRINĀT
NORAIDĪT
https://pacientiem.dzemdesmioma.lv/
shortcode_only
1
1

TIKAI VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTIEM

Šajā tīmekļa vietnē ietvertā informācija ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem.

Lai apstiprinātu, ka esmu veselības aprūpes speciālists, nospiediet pogu “APSTIPRINĀT”

APSTIPRINĀT NORAIDĪT

Dzemdes miomas simptomi

Stipra dzemdes asiņošana ir viens no visbiežākajiem dzemdes miomas simptomiem

Dzemdes miomu simptomi

Nospiežat šeit, lai uzzinātu par riska faktoriem, kuri ietekmē dzemdes miomas.

Lielākajai daļai sieviešu simptomi ir viegli, un nav nepieciešama medikamentoza ārstēšana. Tomēr ir sievietes, kurām simptomus var raksturot kā vidēji smagus vai smagus. Šādos gadījumos parasti nepieciešama medikamentoza ārstēšana.

Līdzās fiziskai saslimšanai, dzemdes miomas rada arī ievērojamu dzīves kvalitātes pasliktināšanos. It īpaši tas attiecas uz pārmērīgu dzemdes asiņošanu, kas ir viens no visbiežāk sastopamajiem apgrūtinošajiem dzemdes miomas simptomiem. Tas rada negatīvu ietekmi gan fiziskā, sociālā gan finansiālā ziņā (tostarp, izraisot zemākus sieviešu nodarbinātības rādītājus, biežāku darba kavēšanu un ienākumu samazināšanos). Tiek uzskatīts, ka ap 30% sieviešu ar miomas saslimšanu cieš no smagas asiņošanas, kas var negatīvi ietekmēt viņu pašapziņu un dzīves kvalitāti. Smaga asiņošana var arī izraisīt nopietnu dzelzs trūkumu, kas savukārt noved pie noguruma, vājuma sajūtas un elpas trūkuma pēc piepūles.

Galvenie biežāk sastopamie dzemdes miomu simptomi ir :

* Dzemedes miomas simptomu un dzīves kvalitātes aptauja (UFSQOL) 3.

Atsauces

  • 127 Atsauce 3 - Spies JB., et al. The UFS-QOL, a new disease-specific symptom and health-related quality of life questionnaire for leiomyomata. Obstet Gynecol 2002; 99(2): 290-300.
  • 495 Atsauce 19 - Borah.B, et al. “The impact of uterine leiomyomas: a national survey of affected women.” AM J Obstet Gynaecol. 2013; 209 (4): 319.e1-319.e20
  • 2915 Atsauce 37 - Gupta S. Clinical Presentation of Fibroids. Best Pract Res Clin Obstet Gynaecol 2008;22(4):615-626.
  • 2914 Atsauce 38 – Bukulmez O and Doody KJ. Clinical Features of Myomas. Obstet Gynecol Clin North Am 2006;33(1):69–84.